Máte zájem o dodávku na klíč?

Rádi se postaráme o odbornou montáž a organizaci celého projektu.

Hledáte cestu ke snížení rozpočtu na výstavbu?

Pokud máte zájem podílet se na výstavbě svého bazénu, dohodneme rozsah součinnosti podle Vašich možností, poskytneme Vám podrobné montážní podklady a nabídneme naši technickou asistenci.

Montáž bazénu Wood-Line je velmi rychlá a jednoduchá.

Potřebujete pouze betonovou podkladní desku, na kterou se v řádu několika dnů smontuje kompletní bazén včetně filtračního okruhu. Tato varianta je ideální také pro malé pozemky s omezeným přístupem, díky montované konstrukci se bazén Wood-Line dostane kamkoliv.


Vyberte si místo pro Váš bazén

Instalace bazénu začíná výběrem vhodného místa pro bazén. Vyberte takové místo, které poskytuje hodně sluníčka, abyste tak zařídili přírodní ohřev vody. Nevybírejte místo pod stromy ani v blízkosti keřů.

Vyberte si typ Vašeho bazénu

Existují tři typy osazení dřevěného bazénu Wood-Line:

Moznosti realizace bazénu

 


Nadzemní instalace
montáž nadzemní
bazen nadzemni Příklad nadzemní instalace.

Při nadzemním osazení bazénu odpadnou vysoké náklady na výkopy, odvoz zeminy a terénní úpravy. Postup výstavby je velmi rychlý a dřevěný bazén vytvoří ve vaší zahradě novou dominantu.


Částečné zapuštění
montáž do svahu
bazen ve svahu Příklad instalace ve svahu.

Rovněž při částečném zapuštění bazénu výrazně snížíte související stavební náklady, současně přitom zachováte vysokou estetickou hodnotu dřevěného bazénu.

Tato varianta je obzvláště vhodná při umístění bazénu ve svažitém terénu nebo v návaznosti na vyvýšenou terasu domu.


Zcela zapuštěný bazén
montáž do země
bazen nadzemni Příklad zapuštěného bazénu.

Také pokud se rozhodnete pro plně zapuštěný bazén, bude se na konstrukci vztahovat nadstandardní desetiletá záruka a zvolíte osazení vhodné pro instalaci bazénového zastřešení nebo bezpečnostní mobilní terasy.


Fáze výstavby

1. Výkopy a betonová deska

výkop a deska

Pokud má být bazén zcela nebo částečně zapuštěn, musí montáži předcházet výkopové práce a zřízení betonové desky. Při provedení se řiďte zadanými rozměry společnosti Wood-Line. Některé modely mohou být vybaveny bočními vzpěrami, které musí být zakotveny do betonového podkladu.

2. Montáž konstrukce a instalace fólie

montáž konstrukce

Po vyznačení referenčních bodů můžete začít s montáží stěnové konstrukce podle návodu. Následně budou nainstalovány zpětné trysky, skimmery, geotextilie a bazénová fólie.

3. Instalace filtračního systému

montáž filtrace

Kompletace hydraulického okruhu pokračuje propojení skimmerů, zpětných trysek, pískového filtru a čerpadla dodaným potrubím.

4. Obsypání a napuštění vody

obsypani bazénu

Obvod bazénu doporučujeme obsypávat jemným drenážním štěrkem souběžně s napouštěním vody. Po osazení dřevěných lemů a úpravě okolí si můžete ihned začít váš bazén užívat.