K našim dřevěným bazénům Wood-Line Vám s potěšením můžeme nabídnout kvalitní doplňkové příslušenství, které dále zvýší uživatelský komfort i bezpečnost bazénu.

bazénové tepelné čerpadlo

Ohřev bazénové vody tepelným čerpadlem

V našich klimatických podmínkách mohou být často investice i očekávání při výstavbě bazénu zmařeny špatnou letní sezónou. Naštěstí dnes existují způsoby, jak dosáhnout požadované teploty vody při současné kontrole vynaložených nákladů.

Vybírejte z naší nabídky tepelných čerpadel, která se vyznačují mimořádně úsporným provozem. Jedná se o nejoblíbenější způsob ohřevu bazénové vody, který si zákazníci volí.


elektroohřev a výměník

Ohřev bazénové vody elektrospirálou nebo výměníkem

Výhodou průtokového elektroohřevu je nízká pořizovací cena a jednoduchá integrace do filtračního okruhu. Nevýhodou jsou vyšší provozní náklady a v některých případech nutnost třífázového připojení.

Výměníkový ohřev efektivně využívá teplou vodu z primárního okruhu k ohřevu vlastní bazénové vody, provozní spotřeba oběhového čerpadla je přitom velmi nízká. Nutné je však připojení na primární okruh domovního kotle s teplotou vody 70 – 90 °C, nízkoteplotní otopné systémy nejsou k propojení s bazénovým okruhem vhodné.


automatická úprava bazénové vody

Úprava bazénové vody

Pro nejvyšší uživatelské pohodlí nabízíme systémy automatické úpravy bazénové vody. Je jen na vás jak si úpravu bazénové vody zjednodušíte instalací patřičného zařízení. Použitím jednotlivých komponentů nebo jejich kombinací:

  • regulace pH
  • regulace ORP nebo Cl
  • elektrolýza slané vody
  • UV lampy

Rádi vám s výběrem jednotlivých komponentů poradíme. Od jednoduchého řízení pH či elektrolýzy až po zcela automatický systém s připojením na internet a ovládáním pomocí telefonu. S výhodou používáme komponenty francouzské firmy Pool Technologie nebo české firmy Aseko.

bazénový automatický vysavač

Údržba bazénu

Pravidelné vysávání bazénu manuálním vysavačem může být pro někoho příjemnou relaxací, v každém případě je to ale nutnost.
S automatickým bazénovým vysavačem si můžete odškrtnout i tuto povinnost. Na obrázku robot Dolphin E20, více na e-shopu.


Bezpečné zakrytí bazénu

Zakrytí hladiny bazénu by mělo v optimálním případě plnit tři funkce: výrazně omezit odpařování vody a tedy tepelné ztráty, snížit znečištění bazénu, ale také zabezpečit bazén v době, kdy není používán. Nabízíme Vám komplexní řešení pro bezpečné zakrytí všech typů bazénů.
zimní plachta na bazén

Letní a zimní zakrytí

Letní bublinkovou fólii dodávanou s naším bazénem můžete pro snazší manipulaci doplnit navijákem a přes zimní období bazén zabezpečit zimní zakrývací plachtou splňující požadavky francouzské bezpečnostní normy NF P 90-308.


bezpečnostní kryt s výztuhami

Celoroční bezpečnostní kryt s hliníkovými výztuhami

Celoroční bezpečnostní kryt s hliníkovými výztuhami je k dispozici v provedení pro plně zapuštěné bazény, ale také jako varianta pro nadzemní dřevěné bazény.


automatické lamelové zakrytí bazénu

Automatické lamelové zakrytí

Bezpečnost doplněná o uživatelský komfort, to je plovoucí lamelové zakrytí hladiny. Pro bazény Wood-Line a Oceapool nabízíme speciální úpravu s dřevěným obložení stojek navijáku, materiál obkladu odpovídá použitému lemu (impregnovaná borovice nebo Ipé).

Elektromotor je umístěný v ose navijáku, ovládání pomocí klíče v jedné ze stojek, lze nastavit automatické vypínací body. PVC lamely šířky 65 mm mají nosnost na vodě 80 n/m2 a součinitel prostupu tepla U = 3,5 W/m2.K. Lamelové zakrytí dokáže snížit odpařování vody až o 85 % a omezit tepelné ztráty až o 5 °C.

Naše lamelové zakrytí odpovídá francouzské bezpečnostní normě NF P 90-308 a je možno je použít také k bezpečnému zimnímu zakrytí bazénu.

Lamely jsou nabízeny v pěti barevných variantách: bílá, šedá, písková, moka a světle modrá.Posuvná dřevěná terasa

Posuvná terasa - WALU DECK

Pokud hledáte dokonalé řešení, pak Vás určitě osloví kryt bazénu WALU DECK, který během chvíle bazén nejen bezpečně zakryje, ale navíc jej promění v dřevěnou terasu, na kterou můžete umístit například zahradní nábytek.


Posuvná dřevěná terasa

Bazénové zastřešení

Také dřevěný bazén je možno zakrýt segmentovým zastřešením, výběr z rozsáhlé nabídky modelů a provedení můžete najít na stránkách výrobce Alukov.